Varilux Çok Odaklı Gözlük Camları

Varilux Çok Odaklı Gözlük Camları

Varilux çok odaklı gözlük camlarının mucidinden. Varilux yakın, orta ve uzak mesafelerde doğal görüş, dinamik bir netlik ve daha çok rahatlık sağlayan gözlük camlarıdır.

Faydaları 

Üstün görüş – Her koşulda, her mesafede

Dünyanın en gelişmiş çok odaklı camlarını size getirmek için sınırları zorladık.

Uzak, yakın ayrı ayrı gözlüklerinizin birinden ötekine geçmeye veya mevcut çok odaklı camlarınızda yaşadığınız dar görme alanları ve dalgalanma etkisine veda edin.

Farklı görüş mesafelerinde bile net ve keskin görüş sağlayan, tek gözlükle her mesafeyi net kılan gözlük camlarımız var.
Varilux Kullanmak için 5 Neden 

Varilux ürünlerini tercih etmeniz için 5 güçlü neden var.

1. Her mesafede net görüş

Varilux camlarla yakın veya uzak, her mesafede net görüş elde edersiniz.

2. Her türlü aktivitede rahatlık

İster bilgisayarda çalışın, akıllı telefon veya tablet kullanın, ister gazete okuyun, Varilux camlar size rahatlık sağlayacaktır.

3. Her ışık koşulunda yüksek çözünürlüklü görüş

Çığır açan teknolojisi sayesinde Varilux camlarla daha yüksek kontrast ve keskin görüş elde edersiniz. Görme kalitesindeki artış, adeta standart tüplü televizyondan full HD televizyona geçmekle kıyaslanabilir.

4. Hareket halindeyken dinamik görüş

Varilıux camlarla spor yaparken veya hareket halindeyken de mükemmel görüş elde edersiniz. Camlarınız sizin görsel davranışlarınıza göre tasarlanmıştır.

5. Hızlı adaptasyon

Bütün Varilux camlar, hızlı ve kolay adaptasyon da dahil olmak üzere gözlük kullanıcıları tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

Varilux Özellikleri

Varilux camlarda piyasaya liderlik eden yenilikler vardır:

 • SynchronEyes – Sağdan sola, yukarıdan aşağıya tüm yönlerde daha net görüş
 • Wavefront Advanced Vision Enhancement – Düşük ışık koşullarında bile her mesafede keskin görüş
 • 4D Technology – Sadece göz hareketiyle anında görüş
 • Nanoptix – Dalgalanma etkisinin ortadan kalkması (çok odaklı camların kenarlarında oluşan numara değişimlerinin yanal görüşü bir miktar değiştirmesi)

Rakamlarla Varilux

İlk çok odaklı cam olan Varilux, 1959’da icat edilmiştir.

Dünya üzerindeki çok odaklı camların yarısı Varilux camlardır, bu da 400 milyondan fazla gözlük kullanıcısı demektir.

Çok odaklı camın mucidi ve Varilux’ün üreticisi Essilor, 2014’te de Forbes dergisinin “Dünyanın En Yenilikçi 50 Şirketi” listesinde yer almıştır.

Varilux Çok Odaklı Gözlük Camları 

Çok odaklı camlar farklı görme mesafeleri arasında yumuşak geçiş sağlayan camlardır.

“Mutlu Progsesif Kullanıcısı” Projesi 

Essilor olarak önceliğimiz, hayatının her döneminde gözlük kullanıcısının günlük konforunu ve göz sağlığını koruyarak kırma kusurlarını düzeltmek ve görüş performansını yüksek tutmaktır.

Ülkemizde 40 yaş üzerindeki nüfusun yaşlanmakta olan nüfusumuza göre artışı, özellikle bu yaşlardan itibaren yakın alanda yaşanmaya başlanan sıkıntıları büyük bir konforla çözen ve halk arasında “ikisi birarada camlar” olarak tanımlanan progresif camların yaygınlaşmasını gerekli kılıyor.

Bu amaçla başlattığımız yeni projede, progresif cam kullanımını daha doğru ve daha tatminkar hale getirebilmek adına “göz hekimi – hasta – optisyen/gözlükçü” üçgeni ilişkilerini üst seviyeye çıkarmayı planlıyoruz. Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenecek toplantılarla progresif camların kullanım rahatlığı, göz hekimi ayağında takip edilmesi gerekenler ve optik mağaza tarafında yapılması gerekli uygulamalar, noktalarla ve göz hekimleriyle paylaşılıyor.

Varilux S Series

Varilux ürünlerinin en gelişmiş dizaynı. Standart çok odaklı camların sınırlamalarını ortadan kaldırmak ve her koşulda sınırsız görüş sağlamak.

Varilux S Series Özellikleri

Çoğu çok odaklı cam birtakım kısıtlamalar getirir – örneğin dalgalanma etkisi olan veya dar görme alanları bulunan gözlük camlarınız olabilir.

Varilux S Series camlar, bu sınırlamaları ortadan kaldıran ve size sınırsız görüş sağlayan çok odaklı camlardır.

Varilux S Series Özellikleri

S Series ürünlerinde cam teknolojisinde devrim niteliğinde 3 yenilik bulunmaktadır:

 • Nanoptix™ – Cam yapısı, gözler hareket halindeyken de denge sağlayacak şekilde değiştirilmiştir.
 • SynchronEyes™ – Gözleriniz arasındaki numara farkları camın dizaynında göz önünde bulundurularak görme alanlarının genişletilmesi sağlanır.
 • 4D Technology™ – Dominant gözün daha hızlı (refleks) görüş yakaladığı bilgisi camın dizaynında kullanılmaktadır.

VARILUX PHYSIO 3.0

Varilux Physio 3.0 Faydaları

Zahmetsiz görün

İki gözümüz birbiriyle sinerji içinde çalıştığında, görüş en iyi noktada olur. Bu durumdayken en küçük detayları görebilir, farklı mesafelere sorunsuzca ve hızla odaklanabiliriz.

Physio 3.0 çok odaklı camlar aktif ve hareketli hayatınızın hızını kesmeden size zahmetsiz ve keskin görüş sağlar.

Varilux Physio 3.0 Faydaları

Binocular Booster™ teknolojisi ile anında görüş

Sağ ve sol gözün reçetesini aynı anda analiz ederek, uzak, orta ve yakın alanlar arası geçişleri kusursuzlaştıran ve anında görüş sağlayan patentli teknoloji.

W.A.V.E. 2.0™ teknolojisi ile keskin görüş

Bu patentli teknoloji, değişken pupila çaplarını ve dolayısıyla pupiladan geçen ışık demetlerini hesaplamaktadır. Camlarınız reçetenize, ağırlıklı kullandığınız mesafelere ve ışık koşullarına göre dizayn edildiğinden, hiç olmadığı kadar net ve detaylı görüş elde edersiniz.

Her reçeteye ve her çerçeveye uygundur.

VARILUX COMFORT 3.0

Varilux Comfort 3.0 Faydaları

Gözlerimizden her gün daha da talepkar oluyoruz.

Akıllı telefonunuzdan havalimanındaki uçak kalkış saatleri tablosuna, gözleriniz sürekli yakın, uzak ve orta mesafeler arasında odaklanmaya çalışır. Bu da gözlerinizden daha fazla efor beklemenize neden olur.

Comfort 3.0, doğal baş hareketlerinizi hiç değiştirmenize gerek kalmadan size her ışık koşulunda keskin ve doğal görüş sağlar.

Varilux Comfort 3.0 Özellikleri

W.A.V.E. 2.0™ teknolojisi ile keskin görüş

Bu patentli teknoloji, değişken pupila çaplarını ve dolayısıyla pupiladan geçen ışık demetlerini hesaplamaktadır. Camlarınız reçetenize, ağırlıklı kullandığınız mesafelere ve ışık koşullarına göre dizayn edildiğinden, hiç olmadığı kadar net ve detaylı görüş elde edersiniz.

Total Comfort System

Çalışırken ve diğer aktivitelerimizi yaparken değişen duruşlarımız, görme ihtiyacımızı en iyi şekilde karşılaması, doğal duruşumuzla daha rahat görüş sağlaması adına Comfort 3.0 camların dizaynına eklenmiştir.

VARILUX LIBERTY 3.0

Günlük aktivitelerinize devam edin. Doğal görüş dünyasına adım atın, kolay adaptasyon sayesinde her türlü aktivitede konforlu görüş sağlayın.

Varilux Liberty 3.0 Faydaları

Varilux’ün kalitesini ve gelişmiş teknolojisini keşfedin.

Varilux® Liberty 3.0 size her mesafede keskin görüş sağlar. Kimse de sizin çok odaklı gözlük camları kullandığınızı anlamaz.

Varilux Liberty 3.0 Özellikleri

Path Optimizer™ cam teknolojisi

Path Optimizer™ cam teknolojisi, herbir kullanıcı için optimize edilen görüş alanları oluşturur, kullanıcı da bu alanlardan kendi reçetesine göre net görüş elde eder.

Farklı mesafelere yumuşak geçişler olduğunu ve camlarınızdan keskin görüş aldığınızı farkedeceksiniz.Diğer Varilux® camlar gibi, Varilux® Liberty 3.0 camlar da, yakın alanında segmenti olan bifokal camlara kıyasla ayırtedilemez, son derece ince, hafif ve şeffaf olarak üretilebilir, her tür çerçeveyle kullanılabilirler. Bu sayede genç görünmeye ve işlerinizi kendinize güvenle yapmaya devam edebilirsiniz.

VARILUX COMPUTER

"<yoastmark

Göz yorgunluğuna veda edin. 40lı yaşlarınızdaysanız gözlerinizi orta alanda çalışmaya uygun olarak dizayn edilmiş camlarla dijital çağın stres ve zorlamalarından koruyun.

Varilux Computer Faydaları

Bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar modern hayatımızın değişmez parçalarıdır. Ne var ki, dijital cihaz kullanırken size en iyi görüşü sağlayan gözlük camı bulmak da epey zordur.

Computer camlar, başağrısı, göz yorgunluğu ve bulanık görüş gibi ekran ve orta alan kullanımına yönelik sorunları azaltır ve doğal duruşu destekler.

Varilux Computer Özellikleri

Bu amlar dijital ekranlar karşısında mutlak net görüş sunar.

Aynı zamanda akomodasyonu destekleyerek göz yorgunluğuyla başeden bu camlarla, ekrandan başka işlere odaklanmakta zorluk çekmeyeceksiniz.

Bu camlar ekran ve klavye için ekstra geniş net görme alanları sağlar.

VARILUX DIGITIME

Dijital aktiviteleriniz sırasında konforlu duruş ve net görüş. Doğal görüş dünyasına adım atın, kolay adaptasyon sayesinde her türlü aktivitede konforlu görüş sağlayın.

"<yoastmark

Varilux Digitime Özellikleri

Çok ekranlı yeni yaşamınız görsel ve duruşsal davranışlarınızı değiştirir ve birtakım rahatsız durumlara yol açar.
Ekranı okumak ve detaylara dikkat gerektiren işler, gözlerinizde stres yaratır ve aşağıdaki sorunlar oluşur:

 • Yorgun gözler
 • Küçük pikselli yazıları okumak için ekstra efor
 • Boyun ve omuz ağrısı

Ekran karşısındaki vücut duruşumuz üzerine yapılan çalışmalar, ekran kullanımında değişken mesafelere odaklanma gerekliliğinin yeni görsel rahatsızlıklara yol açtığını ortaya koymaktadır.

 • Akıllı telefondan küçük karakterleri okuyan rahatlamış gözler
 • Bilgisayar karşısından doğal duruş
 • Ekranın tamamını görmenize olanak veren geniş ve rahat görme alanları

Her ne kadar Varilux Digitime gözlük camları dijital cihaz kullanımı için ergonomik olarak tasarlanmış olsa da, dikiş, okuma, yemek pişirme veya tamirat gibi detay gerektiren yakın ve orta alan aktivitelerini yaparken de tavsiye edilir.

Bu camlar uzak mesafe aktivitelerinde (araba kullanmak gibi) kullanılamaz.

Kaynak: ESSILOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir