Novax Progresif Gözlük Camları

Novax Progresif Gözlük Camları

Novax progresif gözlük camları ülkemizde üretilen en iyi gözlük camları arasında yer almaktadır. Yüksek teknolojili ürünleri ile Novax’ın çok odaklı camlarını inceliyoruz.

Novax Nucleo 4D

Benzersiz ön yüzey tasarımına sahip olan Nucleo 4D, geliştirilmiş parametre hesaplama tekniği ile kullanıcılara her zamankinden çok daha fazla kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Nucleo 4D’nin özel hammaddesi, bütün görüş alanlarında optik olarak ideal bazı karşılayan, değişken baz eğrisi ile inovatif, yeni ön yüzey tasarımı ile dikkat çekiyor. Özel patente sahip bu hammaddenin sunduğu bir diğer ayrıcalık ise, free form progresif camların artan numara profili için ideal ve sürekli artan baz eğrisine sahip olması.

Nucleo 4D’nin ön yüzeyi incelendiğinde, üstten alta artan bir baz eğrisi şeklinde tasarlandığı görülüyor. Bu geliştirilmiş ön yüzey profili, her bir görüş alanına kendi işlevine tam uyan bir baz eğrisi vermesini sağlıyor. Uzak görüş alanında daha düşük, okuma alanında ise daha yüksek bir numaranın söz konusu olduğunu düşünüldüğünde, ‘kürelerin istiflenmesi’ olarak tanımlanabilecek bu yeni tasarımının, Nucleo 4D’ye özgü tamamen yeni bir fikir olması dikkat çekiyor.

Ön Yüzey İnovasyonu

Nucleo 4D cam hammaddesi, bütün görüş alanlarında optik olarak ideal bazı gerçekleyen değişken baz eğrisi ile yeni ön yüzey inovasyonunu içerir.

Tek Odaklı Hammadde

Tek odaklı cam hammaddesi üstten alta kadar tek baz eğrisine sahiptir.

Nucleo 4D Hammadde

Nucleo 4D cam hammaddesi, patentli, FreeForm progresif camların artan numara profili için ideal sürekli artan baz eğrisine sahiptir.

Her bir Nucleo 4D cam hammaddesi, üstten alta diyoptrinin sürekli arttığı emsalsiz bir baz eğrisi ön yüzeyi oluşturan, “Fil Hortumu” eğrisinin bir kısmından gelir. Bu geliştirilmiş ön yüzey profili her bir görüş alanına kendi işlevine tam uyan bir baz eğrisi verir.

Değişken Baz Eğrisi

Hammaddenin yarıçapı üstten alta doğru sürekli azalır.

ARTAN EĞRİ

Nucleo 4D ön yüzeyi üstten alta artan bir baz eğrisi içerir: uzak alanında daha düşük numara, okuma alanında daha yüksek numara. Bu “kürelerin istiflenmesi” Nucleo 4D camlarına mahsus tamamen yeni bir fikirdir. Cam hammaddesinin üstünden altına kadar, baz eğrisi 3 numaraya kadar artar. Bu yeni ön yüzey inovasyonu kullanıcılara hem uzak hem de yakın alanlarda faydalar sağlar. Kullanıcılar, uzak alanın çevresinde fark edilir şekilde artan keskinlik ve aynı zamanda gözün daha rahat ve kolay bulduğu okuma alanının tadını çıkarırlar.

Novax Trion 3D Plus

Novax progresif gözlük camları kişiye özel freeform progresifler, Trion 3D Plus ile artık mesafeye de özel!
Trion 3D Plus, kişisel progresif avantajlarının yanı sıra, üç farklı versiyonundan (Uzak-Orta-Yakın) seçilecek herhangi birinde, %30 ekstra geniş görüş imkanı sağlar…
Üstelik bunu yaparken diğer görüş mesefelerinden fedakarlık etmeden.

 • Her bakış açısından mükemmel görüş.
 • Yanal alanlarda sıfıra yakın deformasyon.
 • Uzak mesafede tek odaklı görüş kalitesi.
 • Baş hareketlerinden bağımsız okuma performansı.
 • Sallanma ve yüzme hissini ortadan kaldıran kişisel dizayn.

EKSTRA GENİŞ UZAK GÖRÜŞ

Hedef: Trion 3D Plus, Trion 3D’nin tüm özelliklerini taşır. Bununla birlikte uygulanan freeform yazılımının sadece uzak görüş alanında tekrar hesaplanması ve revize edilmesi sayesinde, tek odaklı düzeyinde uzak görüş performansı hedeflenmiştir.

Sonuç: 145 derecelik uzak alan görüş açısı elde edilmiştir. Aynı zamanda orta ve yakın mesafelerde herhangi bir daralma oluşmamıştır.

Kullanıcının kişisel ölçülerine göre üretildiğinde, sağlayacağı görüş performansı artar. Bununla birlikte, daha çok dış mekanda kullanım ihtiyaçları düşünülerek UZAK görüş açısı, diğer mesafelere göre oldukça geniş dizayn edilmiştir. 7, 9, 11 ve 13 mm koridor uzunluklarında üretilir.

EKSTRA GENİŞ ORTA GÖRÜŞ

Hedef: Trion 3D Plus, Trion 3D’nin tüm özelliklerini taşır. Bununla birlikte uygulanan freeform yazılımının sadece orta görüş alanında tekrar hesaplanması ve revize edilmesi sayesinde, ofis camları düzeyinde orta görüş performansı hedeflenmiştir.

Sonuç: Bugüne kadar en zor adapte olunan orta mesafe geçişlerinde daha yumuşak koridor geçişi, daha geniş görüş açısı ve daha hızlı adaptasyon sağlanmıştır.

Bu dizayn, özellikle ORTA görüş mesafesinde daha geniş açılı bir görüş imkanı sunarken, uzak ve yakın görüş mesafelerinde de bir değişikliğe yol açmaz. 7, 9, 11 ve 13 mm olmak üzere üç farklı koridor seçeneğinde üretilmesi mümkündür.

EKSTRA GENİŞ YAKIN GÖRÜŞ

Hedef: Trion 3D Plus, Trion 3D’nin tüm özelliklerini taşır. Bununla birlikte uygulanan freeform yazılımının sadece yakın görüş alanında tekrar hesaplanması ve revize edilmesi sayesinde, daha geniş yakın alan görüşü ve daha az periferik görüş aberasyonları hedeflenmiştir.

Sonuç: Yakın alan görüş açısı, orta alan ile dengeli bir biçimde genişletilerek dizayn edilmiştir. Bu sayede uzun süreli kullanımlarında dahi mutlak memnuniyeti garanti eder.
YAKIN görüşte ortaya çıkan, periferik görüş aberasyonları minimum düzeye indirgeyen bu dizayn, özellikle iç mekan, yakın çalışma ve okuma mesafesinde geniş açılı bir görüş sunar. 7, 9, 11 ve 13 mm koridor uzunluklarında üretilir.

Novax Trion 3D Mobile

Dijital dünyanın hızlı akışına gözlerinizin kolay adapte olmasını sağlayan, Novax progresif gözlük camları ve tek odaklı mobil gözlük camı seçenekleri.

NOVAX Mobil Gözlük Camları, özellikle elektronik cihaz kullanıcıları için geliştirilmiş olan “SMART ADD” özelliği sayesinde, dijital dünyada gözlerinizin daha kolay odaklanmasını sağlar.
Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar v.b. cihazları kullanırken, mesafeler arasındaki hızlı geçişlerde adaptasyonu kolaylaştırıp benzersiz bir görüş netliği sunar. Gözünüzü yormadan rahatlatıcı bir görüş konforu sunar.

Hızlı adaptasyon ve yüksek çözünürlük, geliştirilmiş yüksek sınıf kişisel progresif.

 • Trion 3D Mobile, yakın, orta ve uzak mesafelerde çok geniş bir görüş alanı sunarken, aynı zamanda bu görüş alanları arasında pürüzsüz bir geçiş imkanı sağlar.
 • Kısa progresyonlu (koridorlu) çeşitleri tercih ederek geçişler arasındaki konforu daha da arttırabilirsiniz.
 • Smart ADD sayesinde hareket halinde bile net görüş.
 • 7 farklı koridor yüksekliği opsiyonu (5, 6, 7, 8, 9, 10, 11)
 • Tüm mesefalerde yüksek kaliteli görüş imkanı.
 • Oblik astigmatizma azaltması.
 • Çerçeve şekline göre kalınlık optimizasyonu.

Novax Trion 3D

Kullanıcı kişisel ölçülerine göre de üretilen, pupila mesafesi, verteks mesafesi, pantoskopik açı, çerçeve eğim (bombe) açısına ilave olarak kişinin okuma mesafesinin de değerlendirildiği üç boyutlu görme derinliği sağlayan, kusursuz arka yüzey işlemeli kişisel progresif.

Altı ayrı koridor mesafesinde (5, 7, 9, 11, 13, 15 mm) üretilebilen ve bu sayede küçük çerçevelerin yanı sıra büyük çerçevelere de uygulanabilme özelliği. Oval çap seçenekleri.

Asimetrik yapısının kusursuzluğu sayesinde, progresif gözlük camlarında karşılaşılan en büyük sorunlardan biri olan görüntü yüzmesi ve görüntü sallanması konusunda kesin çözüm.

MIDPOINT (Mdp) teknolojisi sayesinde tercih edilen çerçevenin ve kullanıcının değişen ölçülerine göre üretilebilme imkanı.
Daha geniş ve deformasyonu düşük yanal alanları sayesinde her tip yaşam tarzına çok kısa sürede uyum sağlama performansı.

Novax Matrix

Matrix HD; FreeForm ve HD teknolojisinin mükemmel kombinasyonudur.

Yüksek çözünürlüklü görüş kalitesi sayesinde progresif kullanıcılarına her türlü yaşam alanında olağanüstü rahatlık sağlar.

Arka yüzey işlemeli FreeForm progresif ailesinin kişiye özel tasarıma sahip bu yeni üyesi her düzeydeki presbiyopların tüm beklentilerine başarıyla cevap verir.

Kullanıcıların kişisel ölçüleri değerlendirilerek de üretilebilir.

Matrix HD; çok kısa progresyon (5-7-9-11 mm) seçenekleriyle en küçük moda çerçeveleri seçme özgürlüğü sunar.

Presbiyopi düzeyi ve meşguliyeti ne olursa olsun tüm cam yüzeyinde kusursuz ve rahat görüş için dizayn edilmiştir.

Novax Genius

Özellikle aktif kullanıcılar için ideal, günlük yaşantısının bir bölümünü masabaşı çalışmaları da içeren presbiyoplar için tasarlanmış, arka yüzey işlemeli freeform progresif.

Kusursuz asimetrik yapısı sayesinde, progresif gözlük camlarında karşılaşılan yanal görüntü bozuklukları konusunda mükemmel çözüm.

İç yüzeyi tasarımı, kullanıcıya daha geniş görüş alanı ve deformasyonu düşük yanal alanlar sunmaktadır. İlk defa progresif kullanıcılarında bile hızlı ve kolay adaptasyon.

Ölçekli üretim imkanıyla seçilen çerçevenin şekline göre üretilebilme özelliği.

7, 9, 11, 13 ve 15 mm koridor yüksekliklerinde, her tip ve büyüklükteki çerçevelere uygun, farklı oval çaplarda üretilebilir.

Novax Ventro

Özellikle aktif kullanıcılar için ideal, günlük yaşantısının bir bölümünü masabaşı çalışmaları da içeren presbiyoplar için tasarlanmış, arka yüzey işlemeli free form progresif.

Kusursuz asimetrik yapısı sayesinde, progresif gözlük camlarında karşılaşılan yanal görüntü bozuklukları konusunda mükemmel çözüm.

İç yüzey tasarımı, kullanıcıya daha geniş görüş alanı ve deformasyonu düşük yanal alanlar sunmaktadır. İlk defa progresif kullanıcılarında bile hızlı ve kolay adaptasyon.

Ölçekli üretim imkanıyla seçilen çerçevenin şekline göre üretilebilme özelliği.

7, 9, 11, 13 ve 15 mm koridor yüksekliklerinde, her tip ve büyüklükteki çerçevelere uygun, farklı oval çaplarda üretilebilir.

Novax Novum

Novum, FreeForm progresiflerin tüm özelliklerini taşır. Farklı yaşam biçimlerine sahip, presbiyoplar trafından kullanılabilir. Dengeli görüş alanları ve deformasyonu düşük yanal görüş performansı ile ilk progresif kullanıcılarında bile kısa sürede adaptasyon kabiliyeti.

9, 11,13,15 mm koridor yüksekliklerinde üretilebilme avantajıyla, her tip ve her büyüklükteki çerçevelere uygulanabilme imkanı verir. Farklı oval seçenekleri ile üretilebilir.

Novax Nova Xd

Nova XD, FreeForm progresiflerin tüm özelliklerini taşır. Farklı yaşam biçimlerine sahip, presbiyoplar tarafından kullanılabilir. Dengeli görüş alanları ve deformasyonu düşük yanal görüş performansı ile ilk progresif kullanıcılarında bile kısa sürede adaptasyon kabiliyeti.

7, 9, 11,13,15 mm koridor yüksekliklerinde üretilebilme avantajıyla, her tip ve her büyüklükteki çerçevelere uygulanabilme imkanı verir. Farklı oval seçenekleri ile üretilebilir.

Novax Prowide

Otomobil kullanmak, özel optik gereksinimleri olan bir iştir. Gösterge panelinin konumu, dikiz aynaları, yol veya arabanın içine bakma gibi güçlü mesafe atlayışları görüntüyü çok hassas hale getirmektedir.

Prowide, camların bu özel duruma adaptasyonunu sağlamak üzere geliştirilmiş özel bir dizayndır.

Uzak görüş kullanıcının yolu mükemmel bir performansla algılaması için geliştirilmiştir.

Aynaların ve dijital göstergelerin özel pozisyonundan dolayı, güç dağılımı, kullanıcının, gereksiz baş hareketleri yapmasını önleyecek şekilde düşünülmüştür. Yanal alanlarda görüntü deformasyonları, astigmatizmin etkisi azaltılarak minimuma indirgenmiştir.

Uzak, orta ve yakın tüm mesafelerde dinamik görüş sunar.

Faydaları:

 • Uzak mesafede geniş ve net binoküler görüş alanı.
 • Sürüş için ayarlanmış özel güç dağılımı.
 • Rahat sürüş için geniş koridor ve yumuşak geçiş tasarımı.
 • Dinamik görüşü geliştirmek için düşük oranda istenmeyen astigmatizm.
 • Point dijital ışın yolu teknolojisi sayesinde, yüksek hassasiyet ve gelişmiş kişiselleştirme.
 • Her bakış yönünde net görüş.

Novax Sportive

Yaşamın hareket gerektiren her anında, kolay ve rahat kullanım sağlayan özel tasarım.

Sportive, hareketli bir yaşamı olan her progresif kullanıcısının tüm beklentilerini mükemmel bir şekilde karşılar.

Tek görüşlü bir camın sağladığı rahatlık ve hızlı uyumun, FreeForm arka yüzey işleme teknolojisinin üstün özellikleri ile birleştirildiği özel bir tasarımdır.

Faydaları:

 • Yanal alanlarda mümkün olan en az baş hareketiyle en geniş görüş imkanı.
 • Araç kullanımında olağanüstü geniş uzak görüş özelliği.
 • Bisiklet kullanırken, yürüyüş yaparken, koşarken, merdiven iniş çıkışlarında ve diğer hareket gerektiren aktif anlarda dengeli ve sorunsuz kullanım.
 • Arka yüzey tasarımı sayesinde cam iç yüzeyinin göze yaklaşmasının sağladığı oldukça geniş yakın görüş performansı.

Kaynak: NOVAX

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir