Kule Optik Köy Okulları Projesi

Kule Optik Köy Okulları Projesi

Kule Optik, köy okulları projesi adlı kampanya da Optisyen.com’a destek oldu. Optisyen Ayhan Demircan ve Optisyen Durmuş Bekdemir’in Optisyen.com ile birlikte yürüttükleri, sosyal medya da duyurulan Köy Okulları Projesi’ne destek ve tebrik mesajları yağıyor.

Yıllardır “Görmeyen Çocuk Öğrenemez” sloganıyla, optik sektörü olarak resmi kurumlara ve yetkililere eğitim öncesi göz muayenesinin önemini vurguladık. Bu anlamda farkındalık göstermek adına Anadolu’da ki köy okullarını ziyaret etmek isteyen optisyenlerimiz küçük ve anlamlı bir proje ile sahaya inmeye düşünüyor.

Eğitime yeni başlamış ve devam eden öğrencilere onların anlayacağı bir dille göz ve görmenin önemini anlatacak aile bireyleri ve öğretmenlere de konuyu tekrar hatırlatmış olacaklar. Aynı zamanda yapılan bu çalışmalar konunun önemini vurgulamak adına genel ve yerel basınla da paylaşılacak.

Bu anlamda sizlerde Köy Okulları Projemizi genişletmek, dahil olmak benzerlerini bulunduğunuz bölgede yapmak ve destek olmak isterseniz: optisyencom@gmail.com adresimize mail atabilir ya da 0555 804 69 77 WhatsAap hattımıza yazabilirsiniz.

Optisyen Ayhan Demircan sosyal medya da paylaştığı içerikte:

KÖY OKULLARI PROJEMİZ:

Bir Japon Atasözü derki: Sırtladığın çocuk dere geçerken sığ yeri gösterir.

Outa ko ni oshierarete asase o wataru.

Durmuş Bekdemir ile ortak bir proje düzenlemeyi Eylül ayında Anadolu’da ki köy okullarını ziyaret ederek;
• Güneşin gözümüze verdiği hasarı,
• Düzenli göz muayenesi olmanın önemini,
• Eğitim öncesi mutlaka göz muayenesi olmanın faydalarını,
• Sokakta satılan güneş gözlüğünün zararları.

Gibi konuları hem o masum çocuklara anlatmış, hem de veliler ve okulda ki öğretmenlerimize hatırlatmış olacağız. Küçük kardeşlerimize de çam sakızı çoban armağanı birer güneş gözlüğü hediye etme arzusundayız.

Amacımız bir kıvılcım olmayı başarmak. Eğitime başlamış ve/veya devam eden küçücük beyinlere ulaşarak, göz ve görmenin önemini vurgulamak. Şüphesiz ki ömürleri boyunca unutamayacakları bir ana da şahitlik etmiş olacağız.

Merak edenler için söylemeden edemeyeceğim. Bu ziyaretlerimiz M.Eğitim Müdürü bilgisi dahilinde yasal izinler alınarak yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir