Hoya Vision Güneş Gözlükleri ve Renkli Camlar

Hoya Vision Güneş Gözlükleri ve Renkli Camlar

Hoya Vision güneş gözlükleri ve renkli camlar. Dış mekânlarda vakit geçirmeyi seven aktif bir kişi misiniz? O zaman güneşten koruma, parlamaları azaltma ve kontrast bakımından zengin bir görüş sizin için önemli olmalı. Hoya Vision, zorlu hava koşullarında bile parlamaları azaltan ve kontrastı iyileştiren çeşitli renkli camlar sağlamaktadır. Arasından seçim yapabileceğiniz onlarca seçeneğe sahip olduğunuzdan, işlev için modadan taviz vermenize gerek kalmaz.

Renkli Camlar ve Güneş Camları

Gözlük çerçeveleriniz kim olduğunuzla ilgili çok şey söyleyebilir; renkli camlar ise çok daha fazlasını. Hoya Vision’ın, gözlük numaranız ne olursa olsun çoğu Hoya Vision camına uygulanabilen kapsamlı renk çeşitleriyle kendinizi ifade edin.

Renk trendleri değiştiğinden, Hoya Vision’ın renkli cam çeşitlerine de farklı yoğunluklara ve kademeli tonlara sahip yeni renkler eklenmiştir. Renk paletine kahverengi, gri, mavi, yeşil ve pembenin tonları ve çeşitli güneş gözlüğü renkleri dahildir. Aradığınız ister güneş gözlüğü, ister spor gözlüğü, ister araba kullanma gözlüğü, isterse de gündelik kullanıma yönelik bir gözlük olsun, tam renkli ve gradyan renkli seçeneklerimiz mevcuttur. 39 tek renkli ve 25 gradyanlı seçeneğin yanı sıra, belirli faaliyetlere yönelik işlevsel renkler de bulunmaktadır. Renk bütün Hoya Vision cam tasarımları ve kaplamalarıyla kombinlenebilir.

Size fayda sağlayacak özellikler

64’e varan seçenek içeren bir renk tablosu

Belirli faaliyetler veya hava koşulları için iyileştirilmiş görüş

Güvenilir kalite

Kişisel tarzı ve yaratıcılığı ifade etmenin benzersiz bir yolu

Polarize Camlar

Su, kar ve ıslak yollardan yansıyan güneş ışığı gözleri alan parlamalara ve rahatsız edici yansımalara yol açabilir. Hoya Vision’ın polarize camları parlamaları kolayca keserek ve kontrastı artırarak en çok ihtiyaç duyduğunuz anlarda net, rahat görüş sağlar.

%98’in üzerindeki polarizasyon verimliliği ile, bu camlar parlamaları ortadan kaldırarak ve UV ışınlarının %100’ünü engelleyerek gözleriniz için mükemmel korumayı sağlar. Polarize camların polarize olmayan camlardan biraz daha kalın olmasına rağmen, ince ve hafif malzeme konforu ve estetik cazibeyi artırır. Gri, kahverengi ve gri yeşil renk tonu seçeneklerine ve birinci sınıf antireflektif kaplama seçeneklerine sahip olan bu camlar daha da iyi performans ve dayanıklılık için kişiselleştirilebilir.

Size fayda sağlayacak özellikler

Geliştirilmiş görsel konfor

Daha az göz yorgunluğu

Daha zengin kontrast ve görme netliği

Kontrast Artırıcı Renkler

Hem profesyonel sporcular hem de amatör spor meraklıları için doğru spor ekipmanları performansı fark edilir seviyede yükseltebilir. Ancak genelde doğru gözlüklerin bu konudaki etkisi hafife alınmaktadır. Spora yönelik renkli camlarımız kazanmak ve kaybetmek arasındaki farkı yaratabilir.

Spor için renkli camlar belirli dalga boylarındaki ışıkların göze ulaşmasını engelleyerek parlamaları azalt ve kontrast hassasiyetini artırır. Bunun dış mekân aktiviteleri için sağladığı çeşitli faydalar vardır.

İnce ve hafif olan malzeme konforu ve estetik cazibeyi artırır ve camların daha iyi performans ve dayanıklılığa sahip olması için birinci sınıf antireflektif kaplamalar eklenerek camlar kişiselleştirilebilir.

Kontrastı artıran camlar, her biri belirli bir hava koşuluna uygun olan altı adet renkte sunulmaktadır

Sarı ve turuncu

Derinlik algısını artırmak, parlamaları azaltmak ve kapalı, puslu ve sisli hava şartlarında kontrastı iyileştirmek için camın içinden geçe mavi ışık miktarını azaltır.

Yeşil

Arka plan kontrastını iyileştirmek (örneğin çimlerin üzerindeki bir top) ve harika bir renk algısı sağlamak için havanın aydınlık olduğu günlerde bile mavi ışığı azaltır.

Bakır rengi ve kahverengi

Üst düzey kontrast ve derinlik algısı için büyük miktarda mavi ışığı engeller. Uzak mesafelere odaklanma gerektiren sporlar için mükemmeldir ve her tür spor için en iyi seçimdir.

Mor

Parlamaları büyük oranda azaltmak ve güneşli havalarda bile renk ve kontrast algısını iyileştirmek için gözlerinize giren mavi ışık miktarını önemli miktarda azaltır.

Size fayda sağlayacak özellikler

Her hava koşulunda yüksek kontrastlı görüş

İyileştirilmiş görsel konfor ve netlik

Hızla ve doğru bir şekilde görebilme kabiliyeti

Daha yüksek performans

Ayna Uygulamaları

Gözlükleriniz yalnızca bir görme yardımcısı değil, kişisel tarzınızın ayrılmaz bir parçasıdır.

Basit bir moda öğesinden ötedirler. Ayna camlar, ışığı camın yüzeyinden yansıttıklarından aynı zamanda son derece işlevseldir. Bu, parlamalardan kaynaklanan rahatsızlığı ve göz zorlanmasını azaltabilir ve özellikle kar, su veya kum gibi parlak ortamlardaki faaliyetler için faydalıdır. Ayrıca ayna camlar gözlerinizin görünmesini de engeller – bu, pek çok kişinin cazip bulduğu estetik bir özelliktir. Ayna kaplama üç cesur renkle sunulmakta – altın, gümüş ve mavi – ve çok çeşitli renk tonlarımızla kombinlenebilmektedir. İşlem hem reçeteli camlara hem de güneş gözlüklerine uygulanabilmektedir.

Size fayda sağlayacak özellikler

Daha az parlama ve göz zorlanması

Kişiselleştirilmiş bir görünüm

Kaynak: HOYA VISION

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir